Biologia dla Seniorów
Wydział Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych UMK w Toruniu zaprasza na zajęcia przygotowane w ramach projektu „Biologia dla Seniorów” (POWER.03.01.00-00-T036/18). Zajęcia odbywają się w cyklach tematycznych (modułach). Jeden cykl to trzy dwugodzinne spotkania. Proponujemy Państwu 4 cykle tematyczne.
W ramach cyklu Biologia z potencjałem przeprowadzone zostaną zajęcia pt.: „Domowe wytwarzanie produktów fermentowanych”, „Biologia w kuchni” oraz „Klonowanie roślin z wykorzystaniem kultur in vitro”. Na zajęciach będzie można samodzielnie wykonać jogurt, podpiwek, wykryć substancje szkodliwe w żywności i wyhodować w próbówce rośliny na balkon lub do ogrodu.
Dwa kolejne cykle Ogród, moja pasja oraz Co nas wzmacnia, co zabija przeznaczone są dla miłośników roślin i ogródków działkowych. Prowadzone tu zajęcia to „Ogrodowe fascynacje na ścieżce edukacyjnej – Przygoda z botaniką”, „Tropikalne rośliny użytkowe” oraz „Owocowy zawrót głowy”. Uczestnicy zwiedzą kolekcję ponad 800 gatunków dostępnych w szklarni naszego Wydziału, ale też podyskutują nad problemem zdrowego odżywiania w praktyce.
W ramach zajęć: „Dzikie rośliny w naszej kuchni”, „Grzyby trujące i niebezpieczne dla człowieka” oraz „Porosty – małżeństwo z rozsądku?” uczestnicy mogą sprawdzić jak smakują rośliny, o których nawet nie wiedzieli, że są jadalne. Dowiedzą się, dlaczego właściwie grzyby są podstępne i jak wykorzystać porosty, aby wyszło im to na zdrowie.
Ostatni, czwarty cykl Nowości molekularne obejmuje zajęcia pt.: „Techniki bioobrazowania komórek i tkanek stosowane w biologii i medycynie”, „Moja grupa krwi – podstawy genetyki” oraz „Zobaczyć własne DNA”. Na zajęciach będzie okazja zobaczyć własny materiał genetyczny, obejrzeć komórkę nowotworową, oznaczyć własną grupę krwi i przekonać się jakiej grupy krwi można oczekiwać u swoich dzieci.
Informacji udziela dr Anna Wojciechowska, mailowo: ankawoj@umk.pl lub telefonicznie nr 607 568 704.
Pobierz: Harmonogram